Najciekawsze artykuły o nowoczesnym domu i wnętrzach

Blog

Aplikacje sterujące domem – co możesz zrobić za ich pomocą?

sterowanie domem za pomocą aplikacji
Inteligentny dom sterowany za pomocą aplikacji mobilnej przestał być elementem odległej przyszłości. Do niedawna był to popularny wątek pojawiający się w filmach science fiction, który od kilku lat pojawia się w inteligentnych domach. Sterowanie żaluzjami zewnętrznymi, oświetleniem, bramą wjazdową, a także urządzeniami gospodarstwa domowego stało się proste i intuicyjne dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii.

Jak działają aplikacje sterujące domem?

Smart dom to możliwość sterowania i pełnej kontroli nad urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Polecenia z poziomu aplikacji można wydawać zarówno będąc w domu jak i z dowolnego miejsca na świecie, w którym znajduje się połączenie z Internetem. Urządzenie łączy się z aplikacją mobilną za pomocą centralnego modułu sterującego. Następnie centrala przesyła do aplikacji dane o historii pracy i statystyki dla poszczególnych urządzeń, co pozwala jeszcze lepiej zarządzać wyposażeniem domu.

Wygoda i bezpieczeństwo

Aplikacja mobilna pozwala na  planowanie pracy urządzeń podłączonych do prądu za pomocą kilku kliknięć. Czytelny interfejs ułatwia codzienne użytkowanie i pomaga skutecznie zarządzać podsystemami i komponentami inteligentnego domu. Wiele aplikacji wyposażonych jest w dodatkowe funkcje takie jak uruchomienie pracy urządzenia po powrocie do domu lub podczas nieobecności domowników. Wybrane aplikacje sterujące domem mogą również odbierać powiadomienia od urządzeń odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa takich jak czujnik dymu. Dzięki temu aplikacja pozwala zarządzać domem nie tylko dla wygody, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa domowników.

Zarządzaj swoim inteligentnym domem

Aplikacje sterujące domem znajdują szerokie zastosowanie na co dzień. Sterowanie oświetleniem w domu odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej, która pozwala na zarządzanie zarówno włącznikami, czujnikami ruchu oraz pracą samych żarówek. Dzięki temu istnieje możliwość konfiguracji natężenia, barwy czy temperatury światła dostosowanej np.: do pory dnia. Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość kontrolowania ogrzewania i klimatyzacji w całym domu za pomocą aplikacji mobilnej. System inteligentnego planowania pozwoli na ustawienie niższej temperatury w pomieszczeniach podczas dłuższej nieobecności domowników i zwiększenie jej tuż przed ich powrotem.

Aplikacje sterujące domem

Z każdym rokiem na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomagają zarządzać inteligentnym domem. Asystent Google pozwala nie tylko szybciej wyszukiwać interesujące informacje, ale z powodzeniem wspiera sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi za pomocą komunikatów głosowych. Amazon Echo to inteligentny głośnik, który umożliwia sterowanie urządzeniami tworzącymi smart dom. Z jego pomocą można nie tylko odtworzyć ulubioną muzykę, ale również włączyć lub wyłączyć domowe oświetlenie z dowolnego miejsca. Podobnie działa aplikacja Siri, będąca produktem firmy Apple. Aby zarządzać urządzeniami w całym domu, należy przywołać nazwę aplikacji, a następnie wypowiedzieć zadanie do wykonania. Aplikacje sterujące domem pozwalają więc znacząco ułatwić codzienne czynności i sprawiają, że obsługa urządzeń domowych staje się przyjemnością.

You might be interested in …