nowoczesny salon z kuchnią
Nowoczesne wnętrze salonu – jak urządzić?
29 stycznia, 2021

Dom w stylu „nowoczesna stodoła”

dom w stylu nowoczesnej stodoły
Decydując się na budowę domu, która jest niezaprzeczalnie czasochłonną i kosztochłonną inwestycją, dużo czasu spędzamy na wyborze odpowiedniego projektu, który zachwyci nas swoim wyglądem, zastosowanymi rozwiązaniami i funkcjonalnością. Wśród bardzo szerokiej i różnorodnej oferty gotowych projektów dostępnych na rynku musimy znaleźć ten, który najbardziej przypadnie nam do gustu i sprawi, że zapragniemy zamieszkać w domu o takim właśnie wyglądzie, wielkości i układzie. Dom powinien być w pełni dostosowany do trybu i stylu życia domowników oraz powinien kompleksowo spełniać swoją rolę. 

Wybór projektu domu

Wśród wielu projektów dostępnych w ofercie sprzedażowej coraz większą popularność zdobywają projekty domów typu stodoła. Tego rodzaju budynki mieszkalne cechują się prostotą formy, nowoczesną technologią oraz ponadczasową elegancją. Jakie cechy i zalety posiadają domy typu stodoła? 

Dom typu stodoła – nowoczesna bryła zachwycająca swoim designem

Domy typu stodoła łączą w sobie modernistyczną, nowoczesną formę wraz z wysoką funkcjonalnością. To połączenie idealne dla wszystkich, którzy pragną zamieszkać w dobrze rozplanowanej przestrzeni, a ponadto cenią sobie minimalistyczny, oryginalny design. Zgodnie ze swoją nazwą wygląd zewnętrzny bryły przypomina wiejską stodołę o minimalistycznej formie. W podstawowym wariancie dom typu stodoła to prosta kondygnacja parterowa z dwuspadowym dachem. Najważniejszymi cechami projektów domów nowoczesna stodoła, odróżniającymi je od innych typów budynków mieszkalnych, są:

  • prosta, zwarta bryła,
  • wybudowane na planie prostokąta,
  • liczne przeszklenia,
  • minimalizm,
  • dwuspadowy dach bez okapu,
  • elewacja wykończona naturalnymi materiałami, na przykład drewnem, czy kamieniem. przestronne wnętrza,
  • często z poddaszem użytkowym,
  • wysoki salon, czyli taki w którym pomieszczenie sięga dachu i ma odkrytą więźbę,
  • duży, funkcjonalny taras,
  • zastosowanie energooszczędnych rozwiązań,

Wyjątkowy wygląd łączący tradycję z nowoczesnością

Domy o stylu stodoły łączą w sobie tradycję z nowoczesnością oraz idealnie wpisują się w trendy ochrony środowiska i powrotu do naturalnych materiałów. Tego typu minimalistyczne projekty świetnie wpisują się zarówno w miejski, jak i wiejski krajobraz, wtapiając się w niego i podkreślając jego charakter. Ponadto, wiele domów w tej stylistyce może powstać na małej, lub wąskiej działce, co jest dużą zaletą jeśli dysponujemy taką właśnie działką i szukamy odpowiedniego projektu domu, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i ładny. 

Budując dom o stylistyce nowoczesnej stodoły, warto zdecydować się na zastosowanie rozwiązań energooszczędnych, które są przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla naszego portfela. Oczywiście początkowy koszt inwestycji jest spory, jednakże kwota ta zwraca się w przeciągu kilku lat, a my zyskujemy niezależność energetyczną oraz oszczędzamy na comiesięcznych rachunkach za prąd. Warto więc zamontować energooszczędne okna, dodatkową izolację, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także zdecydować się na panele fotowoltaiczne i pompę ciepła. 

Komentarze są wyłączone.