dom w stylu nowoczesnej stodoły
Dom w stylu „nowoczesna stodoła”
14 stycznia, 2021
inteligentny dom
Smart home – co to jest? jak urządzić inteligentny dom?
2 lutego, 2021

Nowoczesne wnętrze salonu – jak urządzić?

nowoczesny salon z kuchnią
Jeśli chodzi o urządzanie salonu, często słowo nowoczesny stosowane jest aby zdefiniować konkretny styl. Jednak prawda jest taka, że wiele różnych styli można przez odpowiednią aranżację przestrzeni przedstawić w nowoczesnej formie. Od stylu glamour, aż po styl skandynawski. Jako centralne miejsce — z którym rywalizować może jedynie kuchnia — salon nadaje ton reszcie domu. I choć niektórzy myślą o nim jak o „przytulnym kąciku”, w którym spędzamy czas, to salon jest również idealnym  miejscem do eksperymentowania z odważnymi paletami kolorów, winylowymi dywanami, sztukaterią czy szklanymi obrazami.

Baw się sztuką i fakturą

Nie musisz ograniczać się do obrazów, fotografii i grafik ściennych. Wykaż się kreatywnością w swoim  salonie i zaszalej z abstrakcyjną rzeźbą lub oświetleniem typu LED, które wygląda jak rzeźba. Bardzo popularne obecnie są chromowane lampy w formie tzw. „grzyba”. Idealnie sprawdzą się również dywany winylowe, które dostępne są w rozmaitych wzorach. Całość możesz uzupełnić firanami w nowoczesnym stylu. Im bardziej „zamieszasz” , tym bardziej ekscytujący i oryginalny stanie się Twój nowoczesny salon.

Sztukateria w nowoczesnym salonie

Starożytna sztukateria była używana przez Greków i Rzymian. Występowała najczęściej w odcieniu bieli. Obecnie zdobienia stiukowe nabrały intensywniejszego, bardziej nowoczesnego wyglądu. Mimo, że większość osób wciąż kojarzy ją ze stylem klasycystycznym, to stanowi ona idealne uzupełnienie designerskich i nowoczesnych wnętrz. Idealnie uzupełni zarówno salon z wysokim sufitem, jak i nowoczesny minimalistyczny salon.

salon w tylu nowoczesnym

Jak udekorować nowoczesny salon?

Tchnij życie w swoją przestrzeń dzięki zieleni!

Współczesny modernizm zdefiniowany na nowo dla obecnego mieszkańca miasta XXI wieku, charakteryzuje się dużą ilością roślin i zieleni. Idealnie nadają się do złagodzenia nowoczesnego stylu, niezależnie od tego, czy są to pokaźne monstery, czy mniejsze sukulenty doniczkowe.

Jeśli lubisz kolor, użyj go

Tradycyjne, nowoczesne wnętrza mają zazwyczaj surowe białe lub szare ściany, ale nie musi tak być. Zastosuj odważną paletę kolorów. Użyj różu, granatu lub zieleni. Przekonasz się, że wnętrze będzie wciąż nowoczesne, z odrobiną pop-artowego akcentu

Diabeł tkwi w szczegółach

Nadaj swojemu salonowi wyraźnie nowoczesny charakter dzięki prostym, ale charakterystycznym dodatkom. Materiały mają znaczenie — szukaj skóry, marmuru, żelaza i innych surowych materiałów, aby uzyskać nowoczesną, minimalistyczną estetykę. Wykorzystując dekoracje ścian jak np. szklane obrazy nadasz swojemu wnętrzu niebanalnego charakteru.

Eksperymentuj z oświetleniem

Wiele nowoczesnych pokoi skupia się na jednym charakterystycznym akcencie, a oświetlenie jest doskonałym sposobem, aby go podkreślić. Może to być np. żyrandol w futurystycznej formie, który nada zabawny akcent uproszczonej, nowoczesnej przestrzeni. 

Komentarze są wyłączone.