Łazienka - styl skandynawski
Łazienka w stylu skandynawskim – jak urządzić?
24 czerwca, 2022
Kuchnia czarno-biała w stylu loft
Czarno-biała kuchnia – aranżacja i dobór dodatków
27 października, 2022

Nowoczesne obrazy do salonu – nowe trendy w dekoracji domu

Nowoczesny obraz na ścianie salonu
Dobrze dobrany obraz może stanowić przysłowiową kropkę nad „i”, pięknie zdobiąc przy tym salon. Tradycyjne reprodukcje możemy zastąpić nowoczesnymi, które idealnie wpisują się w obecne trendy aranżacyjne. Jak wykorzystać obrazy, dekorując zarówno mały, jak i przestronny salon w mieszkaniu?

Obrazy do salonu nowoczesnego – czym się charakteryzują?

Do modernistycznie urządzonego salonu powinniśmy dobrać odpowiedni obraz, który będzie tworzył z pozostałymi elementami dekoracyjnymi spójną całość. Obecnie w modzie są przede wszystkim delikatne, pastelowe kolory, które sprawiają, że całość dobrze łączy się z nowoczesnym stylem, a jednocześnie nie wychodzi na pierwszy plan. Dużą popularnością cieszą się motywy roślinne, które pasują do salonów wykończonych w stylu skandynawskich, a także industrialnym. Drzewa, krzaki ozdobne czy kwiaty dobrze sprawdzają się zwłaszcza w przypadku, gdy z jakichś powodów nie mamy w salonie dużej ilości zieleni – wnoszą one swego rodzaju powiew świeżości sprawiając, że całość staje się znacznie przytulniejsza. 

Minimalizm w pełnej krasie

Wybierając nowoczesne obrazy do salonu, warto postawić na minimalizm. Styl ten zyskał na popularności w ostatnim czasie, a charakteryzuje się praktycznymi, niezbyt skomplikowanymi rozwiązaniami. Obrazy minimalistyczne to przede wszystkim ciekawe abstrakcje, a także wzory geometryczne. Tego typu grafiki dobrze sprawdzają się w salonach urządzonych w różnych stylach – możemy wybrać nieco lżejsze kolory, lecz dobrym rozwiązaniem będą również ostre, zdecydowane barwy. Te drugie dobrze wpisują się w styl industrialny, uznawany powszechnie za dosyć surowy. Nowoczesny obraz do salonu w stylu minimalistycznym może również przedstawiać proste grafiki, które pozbawione są barw – są to wyłącznie obrysy czy delikatne kontury. Ciekawie wyglądają powieszone na beżowej czy granatowej ścianie, a także w salonach, w których królują tapety.

Ramka na obraz do salonu – jaką wybrać?

Dobór konkretnego obrazu do salonu to pierwszy krok do tego, aby udekorować go w ciekawy sposób. Jednocześnie nie możemy zapominać o ramkach, w których umieszczona będzie reprodukcja. Obrazy do salonu nowoczesnego możemy oprawić w:

  • szkło,
  • drewno,
  • tworzywo sztuczne.

Każdy surowiec będzie się prezentował zupełnie inaczej, dlatego warto dobierać go, mając na uwadze zarówno sam obraz, jak i pozostałe elementy dekoracyjne. Drewniane ramy dobrze prezentują się w salonach urządzonych w stylu skandynawskim, podczas gdy szklane antyramy będą pasowały do stylu industrialnego. 

Gdzie powiesić obraz w salonie?

Nowoczesne obrazy do salonu powinny zostać umieszczone w odpowiednich miejscach, tak aby były one dobrze widoczne. W tym kontekście unikamy nagromadzenia dużej ilości dekoracji na jednej ścianie. Obrazy najefektowniej prezentują się na pustych ścianach bądź zawieszone nad kanapą. Nowym trendem jest także wieszanie reprodukcji w okolicach meblościanek, w miejscach, w których tradycyjnie powinien stanąć telewizor. Jest to ciekawy element ozdobny dla osób, które rezygnują z jego posiadania. 

Komentarze są wyłączone.