Najciekawsze artykuły o nowoczesnym domu i wnętrzach

Blog

Nowoczesny korytarz – jak urządzić hol w nowoczesnym stylu?

Korytarz w stylu nowoczesnym
Styl nowoczesny na dobre zagościł już w naszych wnętrzach. Dawniej korytarze kojarzyły się nam z zacienionymi pomieszczeniami, na ścianach których znajdowała się boazeria. Obecnie jednak hol stał się najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszym domu lub mieszkaniu i poświęcamy coraz większą uwagę temu, by go odpowiednio zaaranżować. Wobec tego jak urządzić nowoczesny hol?

Nowoczesny korytarz – dobór odpowiednich kolorów

Nowoczesny korytarz w domu powinien być utrzymany w odpowiedniej tonacji barw. Jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań, będzie pomalowanie ścian nowoczesnego korytarza na biało. Jest to kolor, który pomoże optycznie powiększyć mniejsze wnętrza, a także wprowadzi do nich harmonię i porządek. Dodatkowo jeśli zaaranżujemy nowoczesny korytarz w mieszkaniu w kolorze białym, o wiele łatwiej będzie nam dobrać do niego niezbędne dodatki i akcesoria. 

Nowoczesny hol z tapetą

Jedną z lepszych alternatyw dla tradycyjnego malowania ścian, jest zdecydowanie się na tapetę. Nowoczesny korytarz w mieszkaniu można bardzo łatwo ozdobić przy pomocy odpowiednio dobranej tapety. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym w odniesieniu do nowoczesnego holu jest położenie tapety tylko na jednej ze ścian lub na jej niewielkim fragmencie. Tapeta oczywiście powinna być opatrzona odpowiednim wzorem- najlepiej nawiązującym do kubizmu. Takie zabiegi pozwolą zachować odpowiednie proporcje wnętrza.

Jak dobrać oświetlenie do nowoczesnego korytarza?

Korytarze z natury są miejscami, które nie mają dostępu do naturalnego światła. Wobec tego, jeśli nie zostanie dobrane odpowiednie oświetlenie, nie będzie można uzyskać pożądanego efektu pod względem aranżacyjnym. Nowoczesne oświetlenie korytarza to przede wszystkim oprawki halogenowe, skupiające światło w centralnym punkcie holu. Lampa sufitowa powinna być utrzymana w minimalistycznym stylu i maksymalnie prostej formie. Nowoczesne oświetlenie korytarza, to także dekoracje z taśm LED, którymi można doświetlić np. ranty mebli.

Jak zaaranżować nowoczesny korytarz ze schodami?

Korytarze w domach jednorodzinnych zazwyczaj występują w towarzystwie schodów. Warto wiedzieć, że nowoczesny korytarz ze schodami daje ogromne możliwości aranżacyjne. Najlepiej wykorzystać przestrzeń pod schodami, na dopasowanie odpowiednich dodatków i ozdób. W nowoczesnym holu można umieścić tam rośliny lub zawiesić duże lustro, które optycznie jeszcze bardziej powiększy wnętrze. Na pierwszych stopniach schodów, warto zastosować dodatkowe oświetlenie punktowe, które nada im jeszcze bardziej nowoczesnego wydźwięku.

Dodatki i ozdoby

Nie można zapomnieć o kwestii dodatków w kontekście nowoczesnego korytarza. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim lustra w ozdobnych obramowaniach, a także aranżacje ścienne wykonane z różnych rozmiarów, oprawionych zdjęć. Wykorzystać należy również blat szafki na buty, gdzie mogą stanąć zapachowe świece i sztuczne roślinki. Warto do nowoczesnego holu dopasować również wygodne siedzisko w odpowiednim stylu.

You might be interested in …