Najciekawsze artykuły o nowoczesnym domu i wnętrzach

Blog

Nowoczesny przedpokój w bloku i domu jednorodzinnym – aranżacje i inspiracje

Przedpokój w stylu nowoczesnym

Przedpokój to wymagające wnętrze, któremu nie poświęca się wiele uwagi. Podstawowym wyposażeniem przedpokoju jest wieszak, garderoba, szafka na klucze i miejsce na obuwie. Tymczasem okazuje się, że nawet wąski przedpokój może stać się wizytówką niejednego domu czy mieszkania.

Jak urządzić nowoczesny przedpokój w bloku?

Nowoczesne budownictwo wiąże się z pewnymi ograniczeniami, dlatego najczęściej zdarza się, że przedpokój w nowo zbudowanym bloku jest duży, ale wąski lub długi i wąski. Na szczęście, nowoczesny wąski przedpokój również można urządzić z pomysłem! W takim przedpokoju warto zdecydować się na solidny i wytrzymały wieszak na ścianę (może być wykonany metodą metaloplastyki). Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, bez problemu znajdziesz wygodne siedzisko z ornamentami pasującymi do wieszaka. Dzięki temu stworzysz spójną kompozycję stosunkowo niskim kosztem. Jakie dekoracje wybrać do wąskiego przedpokoju? Minimalistyczne. Zdecyduj się na maksymalnie 2-3 obrazy na ścianę z minimalistyczną grafiką, szafkę lub wieszak na klucze i duże lustro. Jeśli urządzając przedpokój chcesz pójść w loftowe klimaty, wybierz dekoracje z metalu lub malutkie doniczki geometryczne na ścianę z zielonymi, drobnymi liśćmi. Takie dodatki będą świetnie komponowały się z cegłą, która ociepli wnętrze.

Jakie dodatki wybrać urządzając nowoczesny przedpokój w domu jednorodzinnym?

W domach jednorodzinnych w tym sezonie zdecydowanie króluje marmur. Marmurowe, ogromne kafelki podłogowe to ozdoba każdego przedpokoju i kuchni. Trudno się temu dziwić, marmur jest szlachetny i niezwykle elegancki, a na dodatek idealnie komponuje się ze stylem skandynawskim. Marmurowy look uzupełni fototapeta samoprzylepna z podobnym motywem lub szklane obrazy na ścianę. Jeśli wnętrze na to pozwala, warto rozważyć szafę do zabudowy na wymiar z marmurowym frontem. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć wiszących w przedpokoju kurtek i płaszczy, dzięki czemu całą ścianę będzie można wykorzystać w aranżacji. Urządzając przedpokój w tym stylu, wybieraj dodatki, które łączą w sobie odcienie bieli i złota np. złote antyramy, złote doniczki wiszące na łańcuszkach etc.

Przedpokój z siedziskiem – na co zwrócić uwagę przy wyborze siedziska?

Wygodne siedzisko w przedpokoju zdecydowanie się przydaje. Nowoczesne przedpokoje mają teraz dużo więcej możliwości, by zmieścić komfortowe i wygodne siedzisko. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego siedziska? Przede wszystkim, na materiał, z jakiego jest wykonane. Materiał na siedziska powinien być wytrzymały i nie powinien się wycierać ani pruć. Dobre siedzisko to takie, które zniesie obciążenie i nie ulegnie zniekształceniom. Gdy masz w domu małe dzieci, zwróć uwagę na to, czy siedzisko faktycznie jest wykonane z plamoodpornego materiału lub, czy można usunąć plamy łatwo i skutecznie. Po drugie, warto też zwrócić uwagę na stabilność siedziska i maksymalną wagę osoby, która będzie z niego korzystać. Dopiero na trzecim miejscu istotne jest dopasowanie siedziska do całości wystroju wnętrza. Jeśli okaże się, że wymarzone siedzisko nie spełnia dwóch pierwszych warunków, można śmiało rozglądać się za inną alternatywą.

You might be interested in …